10 veidi, kā izvēlēties sev pareizas kurpes

Glīta izskata kurpes pilnveido personas ārieni un bieži vien ir galvenais un pirmais akcents, kas piesaista uzmanību, bet ne vienmēr uzmanība jāpievērš vienīgi kurpes izskatam. Kvalitatīvas un pareizi izvēlētas kurpes tev radīs labu pašsajūtu un būs arī veselīgas tavām kājām. Šeit būs 10 padomi, kurus ņemt vērā, iegādājoties kurpes.

1. Pareizs pēdas platums

Svarīgi ir izvēlēties kurpes, kuru iekšējās pēdas daļa nebūtu tev par šauru. Pērkot kurpes, atceries, ka uzlaikojot apavus, gan pirkstgalu, gan papēža daļā, ir jāpaliek vismaz 4 milimetriem brīvas vietas, jeb kāja nekad nedrīkst pieskarties pēdiņas ārmalai. Valkājot kurpes ar nepareiza izmēra pēdiņu, kājas sāks sāpēt, un tas savukārt var veicināt ādas kairinājumu.

2. Pareizs izmērs

Kurpes nedrīkstētu būt ne parāk lielas, ne pārāk mazas. Kurpes noteikti ir rūpīgi jāuzlaiko. Ja uzvelkot kājās, rodas sajūta, ka tas tomēr nav tavs izmērs, tad noteikti palūdz pārdevējai lielāku vai mazāku izmēru. Uzlaikojot kurpes, ieteicams vienmēr stāvēt kājās. Pasūtot e-veikalā, ievēro pie preces esošo izmēru tabulu, un būtu ieteicams kurpes izvēlēties pēc US (amerikāņu) izmēra.

3. Kvalitatīvs materiāls

Tieši vasaras sezonā ieteicams valkāt kurpes, kas ir izgatavotas no dabīga materiāla. Šādi apavi noteikti būs dārgāki nekā tie, kas darināti no sintētiska materiāla. Svarīgi atcerēties, ka sintētiska materiāla kurpes ir gan lētākas, bet bieži vien tās var izraisīt kāju svīšanu, kairināt ādu, vai radīt nepatīkamu aromātu. Ja vien iespējams, noteikti iegādājies sev apavus, kas būtu darināti no īstas ādas, zamšādas vai dabīga tekstila. 

4. Slēgtās kurpēs valkā zeķes

Vasara ir gan gadalaiks, kad šķiet, ka zeķes var nevilkt, bet tomēr jāatceras, ka, valkājot slēgtas kurpes plikā kājā, pēdām nepiekļūst gaiss, un tās svīst. Tavas kājas pateiksies tev, ja slēgtus apavus valkāsi, ievelkot tajos zeķes, un pietiks pat arī ļoti plānu zeķīti.

5. Pareizs zoles biezums

Jāatceras, ka kurpes zole nedrīkst būt pārāk plāna. Valkājot kurpes ar ļoti plānu zoli, sajutīsi, ka kājas uz dažādām virsmām nebūs pietiekami balstīta, un tās būs saspringtas. Nākošreiz, dodoties uz veikalu, ņem vērā, ka ieteicamais zoles biezums apaviem ir vismaz 0,7 cm, kas, valkājot tos, nodrošinās pēdām labāku mikroklimatu. Pasūtot e-veiklā, noteikti izlasi, cik bieza ir kurpes zole.

6. Pareizs iekšzoles garums

Pērkot vasaras apavus, īpaši iešļūcenes un sandales, bieži gadās, ka kurpes zoles daļa ir garāka par pēdas garumu. Ja apavi purngalā ir pārāk gari, staigājot tie var būt neērti un bīstami, jo staigājot šādos apavos, ir liels drauds paklupt.

7. Papēža augstums

Augsts papēdis skaistā vasaras dienā var izskatīties gana glīti, bet vai tas būs arī ērts. Pārāk augsts papēdis var būt pārāk nogurdinošs kājām. Ja tomēr vēlies kurpes ar augstu papēdi, tad tieši vasarā priekšroku vari dot kurpēm ar platformas zoli un papēdi, jo tādās būs vieglāk staigāt un tās labāk balstīs kāju.

8. Kurpes fiksēšana kājās

Vasarā parasti ir daudz aktivitāšu un vairāk staigāšanas, tāpēc noteikti izvēlies kurpes, kas labi fiksējas kājās. Kurpes ar nepietiekamu aizdari, ar slidenu zoli vai tādas, kas kājās šķobās, var izrādīties bīstamas un radīt dažādas trauma, krītot, aizķeroties, atsitot kāju pirkstus, satriecot pēdu u.tml.

9. Atbilstība apģērbam

Vasaras Latvijā ir diezgan īsas, tāpēc, kad iegādājies vasaras kurpes, rūpīgi pārdomā, vai atradīsi tām pielietojumu vairāk nekā vienu vai divas reizes. Ja izvēlies spilgtu, košās krāsās apģērbu, tad apavi tam klāt varētu būt drīzāk neitrāli, bet pie atturīgāka apģērba droši vari izvēlēties tādus apavus, kas piešķirs akcentu tavai ārienei un piesaistīs apkārtējo uzmanību.

 10. Mode

Pirms iegādāties vasaras kurpes vienmēr vari izpētīt, kas tieši šosezon ir modē un izvēlēties sev tīkamākās pēdējās modes tendencēm atbilstošas vasaras kurpes, kuras valkājot, noteikti piesaistīsi visu skatienus.

 

Atrodi savas vasaras kurpes Weekendshoes e-veikalā, apmeklē mūs www.weekendshoes.lv

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Weekendshoes.lv apavu veikals un ne tikai 

Kāds ir mūsu mērķis?! Es domāju, ka mūsu lielais mērķis ir padarīt cilvēku dzīvi vienkāršāku un ērtāku. Laime un apmierinātība tajā iederas kā odziņa. Mūsdienu bezgala steidzīgajā sabiedrībā cilvēkiem bieži vien nav laika, lai, staigājot no viena veikala uz otru, atrastu savai kājai ērtus, piemērotus un vizuāli tīkamus apavus. Ir tik vienkārši kaut vai agri no rīta, vai nakts vidū atvērt datoru, pagatavot sev, piemēram, tasi tējas ar medu, un reizē ar to vienlaikus baudīt arī apavu un virsdrēbju izvēli. Pēc manām domām, tas ir ārkārtīgi ērti, ka nav pārmērīgi jātērē savs laiks, bet, atzīmējot dažādus filtrus, e-veikals parāda ekrānā tikai to, ko Tu izvēlējies – tas pasargā no pārliekas, tā teikt, kņadas, kuru jau tā pārpārēm sniedz mums ikdienas dzīve.


Mūsu preču klāstā nav tikai apavi un virsdrēbes vien, bet ir arī kvalitatīva kokvilnas veļa, zeķes, siltā veļa, kopšanas līdzekļi apaviem un apģērbam, čības, somas, koferi, cepures, šalles, rokassomas, bumbas, bikšu siksnas, pludmales dvieļi... un mūsu preču piedāvājums sparīgi aug. Mēs redzam, cik ļoti mūsu klienti novērtē to, ka viņiem ir radītas šādas ērtības, un mēs ļoti cienām mūsu klientus! :)


Reizēm gadās arī kādas cilvēcīgas kļūmes, bet tādas jau gadās katra cilvēka ikdienā un darbībās. Protams, viss varētu notikt bez nevienas kļūdiņas, un mēs uz to tiecamies un dodam no sevis labāko, lai neviens nekad netiktu apbēdināts. Un protams, mūsu pašu prieks ir daudzkārt lielāks, ja varam saviem uz brīdi apbēdinātajiem klientiem atkal likt apmierināti pasmaidīt. :)


Savu jauno preču piedāvājumu, kas arvien paplašinās, komplektējam, domājot ļoti plaši – sniegt iespēju iegādāties sev kvalitatīvu apģērbu un apavus cilvēkiem ar dažādām finansiālām iespējām, jo komforta pieejamība nedrīkst būt atkarīga no ienākumu apmēra. Vēlamies piedāvāt kvalitāti par saprātīgu cenu. Novēlam, lai no mūsu piedāvātā preču klāsta sev piemērotus ērtus, pamanāmus un arī klasiskus apavus atrastu cilvēki ar dažādām gaumēm un pasaules uzskatiem. Vēlamies, lai katrs cilvēks, kas nokļūst mūsu mājas lapā, atrod sev kaut ko piemērotu – lai tā būtu vienkārša mājsaimniece, vīrietis, kas strādā remontdarbnīcā, bērnudārza vai skolas vecuma puišelis vai maza dāma, jurists vai pati prezidenta kundze.

 

Atgriezies uz sākumlapu >>